reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 lipca 2016

Analog Devices przejmuje Linear

Analog Devices podpisał umowę przejęcia Linear Technology. Wartość transakcji wyniesie 14,8 mld USD.
Dzięki przejęciu firmy Linear, Analog zamierza poprawić zyskowność oraz wzmocnić pozycję na rynku układów analogowych. Komponenty, które przetwarzają np. światło, dźwięk czy temperaturę na sygnały cyfrowe są kluczowe w smartfonach i różnorodnych urządzeniach podłączonych do internetu. Finalizacja transakcji planowana jest w pierwszej połowie 2017 roku. Wartość połączonych spółek szacowana jest na 30 mld USD.

Według rankingu największych producentów komponentów analogowych, przygotowanego przez firmę analityczną IC Insights, Analog Devices zajmuje 4 pozycję, natomiast Linear – 8. Liderem tego zestawienia jest Texas Instruments. Po połączeniu Analog i Linear awansują na drugie miejsce.

To kolejny krok w procesie konsolidacji rynku półprzewodników. Także w lipcu poinformowano o przejęciu brytyjskiej firmy ARM przez SoftBank Group za 32 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2