reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIT Przemysł elektroniczny | 21 lipca 2016

Państwowe firmy militarne uprzywilejowane

Rzeczpospolita zamieściła artykuł, w którym twierdzi, iż MON będzie faworyzował państwowe firmy w lukratywnych przetargach na uzbrojenie.
Zbigniew Lentowicz, od lat zajmujący się problematyką polskiego przemysłu zbrojeniowego, w swoim wczorajszym artykule twierdzi, iż MON będzie faworyzował państwowe firmy, zgromadzone głównie wokół Polskiej Grupy Zbrojeniowej w przetargach na uzbrojenie.

MON zapowiada: ‘Narodowy koncern Polska Grupa Zbrojeniowa będzie uprzywilejowany w wyścigu po wojskowe kontrakty, bo jest elementem systemu bezpieczeństwa państwa’ twierdzi Rzeczpospolita. ‘MON unieważniło w połowie lipca ważne przetargi na elektroniczny system zarządzania polem walki BMS i taktyczne drony bliskiego rozpoznania, by w nowych konkursach zwiększyć szanse PGZ’ czytamy dalej z artykule Zbigniewa Lentowicza.

Stawka jest niebagatelna: tylko w tym roku MON planuje przeznaczyć na wyposażenie 7.4 mld PLN.

Źródło: Rzeczpospolita, Zbigniew Lenartowicz

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1