reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© fouquin christophe dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 lipca 2016

Zortrax odkłada debiut giełdowy i rozważa przejęcia

W ostatnim czasie Zortrax pozyskał 44 mln zł od prywatnego inwestora: debiut giełdowy w tym roku stał się niepotrzebny i został odłożony do 2017.
‘Czynnikiem, który braliśmy pod uwagę, podejmując tę decyzję, była również nie najlepsza koniunktura panująca obecnie na warszawskiej giełdzie. Przekładamy debiut na 2017 r. i mam nadzieję, że uzyskamy wtedy satysfakcjonującą wycenę’ powiedział dla Parkietu Rafał Tomasiak, prezes spółki. Zamiast debiutu, tym inwestorom, którzy chcieliby wyjść z inwestycji w tym roku, spółka zaproponuje wykup akcji.

Pozyskane od Dariusz Miłka 44 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój nowych produktów, rozbudowę istniejącego parku maszynowego i powiększenie działu badawczego. Zortrax rozważa też przejęcia, a według słów prezesa Tomasiaka, prowadzone są już wstępne rozmowy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2