reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© esa Przemysł elektroniczny | 19 lipca 2016

SpaceForest partnerem Europejskiej Agencji Kosmicznej

SpaceForest będzie kontynuować prace nad bardzo czystymi generatorami częstotliwości do zastosowań satelitarnych, dzięki programowi Polish Industry Inscentive Scheme (PIIS) w ramach ESA.
SpaceForest po raz drugi będzie realizowała projekt wspólnie z ESA. Stworzone w poprzednim projekcie generatory uzyskały 4. poziom gotowości technologicznej (ang. TRL, Technology Readiness Level). W obecnym projekcie mają one uzyskać kolejno TRL 5 i TRL 6 oraz pokryć bardzo szerokie pasmo częstotliwości. Osiągnięcie poziomu TRL 6 będzie jednocześnie oznaczało gotowość do rozpoczęcia komercyjnej produkcji komponentów zdolnych do lotu w przestrzeń kosmiczną. Projekt będzie realizowany w partnerstwie ze szwedzką firmą RUAG Space. Start projektu przewidziany jest na początek września.

SpaceForest tworzy i komercjalizuje nowe pomysły w technice mikrofalowej, elektronice, sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence) i rozpoznawaniu wizyjnym (Video Recognition). Najsilniejszym atutem firmy jest wysoce wykształcony i doświadczony personel, posiadający kompetencje w IT, elektronice i telekomunikacji. Firma może pochwalić się wdrożeniami własnej technologii strojenia filtrów mikrofalowych dla światowej skali partnerów z branży kosmicznej. Spółka aktualnie pracuje m.in. nad technologiami bezprzewodowej transmisji energii mikrofalowej (ang. Wireless Power Transfer) oraz sieciami czujników bezprzewodowych (ang. Wireless Sensor Networks) do zastosowań w obiektach latających i systemach satelitarnych.

Źródło: PPNT

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1