reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 lipca 2016

W Opolu powstanie fabryka LED za 100 mln EUR

Chiński koncern wybrał Opole na lokalizację swojej fabryki produkującej oprawy oświetleniowe LED.
O zainteresowaniu Polską chińskiej firmy Hongbo pisaliśmy jesienią 2015. Obecnie prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, podpisał umowę o realizacji inwestycji z przedstawicielami chińskiego koncernu, prezesem You Yuxian oraz wiceprezesem Lizenga Wu.

Chińczycy rozważali lokalizację w Prudniku lub Opolu, ostatecznie wybierając tę drugą kandydaturę. Zakład będzie budowany od podstaw na 20-hektarowej działce przy ulicy Północnej (teren Opolskiej SSE) i pochłonie około 100 mln EUR. Nie jest znany dokładny termin powstania inwestycji, ale prawdopodobnie będzie to koniec 1Q.2017. Jak informuje Radio Opole ‘czasu jest mało, bo Hongbo ma już klienta, który kupi jej produkty’.

Docelowo nowa fabryka ma zatrudniać 300 osób, w pierwszym etapie będzie potrzebnych około 100 pracowników. Zakład ma prowadzić prace rozwojowe oraz produkować różne rodzaje opraw LED.

Źródło: Radio Opole

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1