reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pregnabit Przemysł elektroniczny | 14 lipca 2016

Nestmedic z Wrocławia komercjalizuje mobilne KTG

Nestmedic wprowadzi wkrótce na rynek unikatowe urządzenie telemedyczne KTG o nazwie Pregnabit,
‘Zaczynamy od rynku polskiego, mamy jednak ambicje zostać globalnym pionierem i liderem rynku mobilnego KTG dla ciąż tzw. “fizjologicznych”, czyli niepatologicznych, które stanowią ok. 80% wszystkich ciąż. Wielkość tego rynku w Polsce to 300.000 pacjentek rocznie i ponad 2,7 mln badań KTG do wykonania każdego roku’ czytamy na stornie spółki.

Pregnabit pozwala na zdalne wykonywanie standardowych badań diagnostycznych KTG ostatniego trymestru ciąży. W przypadku, gdy planowany termin porodu minął – standardem jest codzienne badanie KTG. Częsty dojazd do szpitala lub gabinetu to często niepotrzebny stres, dyskomfort i spory nakład czasu. Napięcie i niepewność można zmniejszyć, jednocześnie zwiększając profilaktykę. Pregnabit ma umożliwić przeprowadzanie badań KTG w domu.

Pregnabit jest rozwiązaniem telemedycznym skierowanym do prywatnej służby zdrowia, oferta kierowana jest wyłącznie do gabinetów i nie będzie dostępne w sprzedaży dla pacjentów. System integruje samo urządzenie (mobilne KTG) oraz związaną z nim usługę (Centrum Monitoringu teleKTG).

Aktualnie urządzenie jest na etapie wykonywania ostatnich testów bezpośrednio poprzedzających jego wprowadzenie na rynek. Planowana komercjalizacja urządzenia ma nastąpić najpóźniej na początku drugiego kwartału 2016.
Źródło: Nestmedic

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1