reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jackie egginton dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 12 lipca 2016

Inauguracja projektu SAT-AM

1 lipca 2016 roku w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu odbyło się spotkanie inauguracyjne wartego 9 mln EUR projektu badawczego SAT-AM (More Affordable Small Aircraft Manufacturing).
SAT-AM to projekt badawczy finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu CLEAN SKY 2. Całkowity budżet projektu przekracza 9 milionów euro, z czego dofinansowanie z Komisji Europejskiej wynosi 6 milionów euro. Konsorcjum, koordynowane przez Instytut Lotnictwa, składa się z 8 partnerów reprezentujących przemysł lotniczy i instytuty naukowo-badawcze. Poza Instytutem Lotnictwa w skład konsorcjum wchodzą: PZL Mielec, Eurotech, Szel-Tech, P.W. Metrol, Ultratech, Zakłady Lotnicze Margański&Mysłowski oraz włoski instytut badawczo-rozwojowy Centro Italiano Ricerche Aerospaziali (CIRA). Zakończenie realizacji projektu SAT-AM planowane jest w roku 2021.

W efekcie prowadzonych badań, analiz i wdrożeń rozwijane będą nowe technologie wytwarzania konstrukcji lotniczych. Nowe elementy będą testowane i wdrożone jako podzespoły kabiny i gondoli silnika samolotu M28. Lipcowe spotkanie miało na celu przedstawienie założeń programu Clean Sky 2, zapoznanie się z zadaniami dla poszczególnych parterów projektu oraz metodami ich realizacji. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zapoznania się z możliwościami produkcyjnymi i szkoleniowymi zakładu PZL Mielec. Zwieńczeniem pełnego dyskusji dnia dla uczestników spotkania było „oderwanie się od ziemi” samolotami firmy Szel-Tech.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1