reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GM NASA Przemysł elektroniczny | 11 lipca 2016

GM + NASA = robotyczna rękawica

Owocem współpracy General Motors oraz NASA jest RoboGlove – rękawica, która została zaprojektowana na potrzeby Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale trafi też do użytkowników na Ziemi.
RoboGlove powstała przy okazji projektowania humanoidalnego robota Robonaut 2 (R2), który w 2011 roku został po raz pierwszy wysłany w przestrzeń kosmiczną. Teraz jednak urządzenie ma znaleźć zastosowanie w fabrykach lub przy rehabilitacji. Ta zautomatyzowana rękawica wykorzystuje czujniki, siłowniki, które odwzorowują działanie nerwów, mięśni i ścięgien w ludzkiej ręce. RoboGlove ułatwia więc wykonywanie zadań wymagających siły, ale i zręczności.

Jak podkreśla Tomas Ward, CEO szwedzkiej firmy Bioservo Technologies, RoboGlove jest owocem połączenia technologii kosmicznej NASA, inżynierii rodem z GM oraz technologii medycznych Bioservo. Właśnie Bioservo zajmie się produkcja urządzenia. Pierwszym klientem ma być GM, które przetestuje rękawicę w swoich zakładach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1