reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© 3quarks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 lipca 2016

Aiut zrealizuje innowacyjny projekt

Wart ponad 6,7 mln PLN projekt gliwickiej firmy Aiut: „Technologia wytwarzania inteligentnych rejestratorów gazomierzy” otrzyma kredyt na innowacje technologiczne.
Projekt firmy Aiut został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, poddziałanie 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne. Rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 2,35 mln PL, natomiast całkowita wartość projektu to ponad 6,7 mln PLN. Otrzymanie dofinansowania wymaga podpisania umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który działa jako instytucja pośrednicząca.

Aiut działa w gliwickiej podstrefie KSSE i w tym roku firma obchodzi swoje 25-lecie. Spółka specjalizuje się w rozwiązaniach z dziedziny automatyki przemysłowej i elektryki oraz zajmuje się realizacją projektów z zakresu robotyki. Aiut finalizuje właśnie inwestycję w Gliwicach, w zeszłym roku terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ruszyła rozbudowa biurowca i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 9 tys. m kw. Po rozbudowie łączna powierzchnia wyniesie ponad 13,5 tys. m kw.

Foto: © Aiut

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1