reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aito Przemysł elektroniczny | 06 lipca 2016

Flex partnerem w rozwoju technologii haptycznych

Firmy Flex i Aito nawiązały partnerstwo w celu rozwoju interfejsu człowiek-maszyna stosowanego w motoryzacji.
Mówiąc dokładniej: chodzi o elementy haptyczne, czyli takie, które symulują strukturę powierzchni – dotykając palcem gładkiej w rzeczywistości powierzchni, wyczuwamy realny przycisk. Możliwe jest zatem symulowanie fizycznych pokręteł, guzików oraz różnych kształtów i faktur. Aito specjalizuje się w technologii interfejsów haptycznych, które znajdują zastosowanie m.in. w motoryzacji. Takie rozwiązania są szczególnie przydatne podczas jazdy, ponieważ kierowca może za pomocą dotyku wyczuć dany włącznik i nie musi odrywać wzroku od drogi. Kolejnym plusem są możliwości, jakie technologie haptyczne dają projektantom, ułatwiając łączenie „przycisków” z różnymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy skóra.

- Cieszymy się z możliwości integracji przełomowych technologii Aito w naszych wnętrzach samochodów kolejnej generacji – komentuje Chris Obey, prezes biznesu motoryzacji w firmie Flex.

Aito powstało w 2007 roku jako połączenie spin-offu holenderskiej spółki produkującej klawiatury piezoelektryczne z fińskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w technologiach haptycznych. Kwatera główna spółki znajduje się w Amsterdamie, natomiast w Helsinkach zlokalizowane jest centrum badawczo-rozwojowe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2