reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© juan manuel robledo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 lipca 2016

Wessel-Poliamid zainwestuje w Jaszkowej Dolnej obok Kłodzka

Dostawca komponentów z tworzyw sztucznych dla branży elektrotechnicznej, motoryzacyjnej i AGD wybuduje zakład produkcyjno-magazynowy z częścią biurową.
W nowym zakładzie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park pracę znajdzie około 150 osób. W fabryce będą wytwarzane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Hala produkcyjna pomieści magazyny surowców i materiałów gotowych, natomiast w dwukondygnacyjnej części biurowej znajdą się pomieszczenia socjalne, magazyn form i laboratorium wytrzymałościowe.

- Nowy zakład zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. W pierwszej fazie uruchomimy 6 linii technologicznych i 25 wtryskarek. Do końca 2017 roku planujemy zakupić dodatkowe 12 linii – mówi Marcin Depczyk, prezes zarządu Wessel-Poliamid.

W zezwoleniu na działalność w wałbrzyskiej strefie firma zadeklarowała nakłady przewyższające 25 milionów złotych oraz zatrudnienie co najmniej 100 osób. Prezes Depczyk przyznaje jednak, że w fabryce powstanie przynajmniej 150 miejsc pracy. 30 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładu w Jaszkowej Dolnej. Zakończenie inwestycji zaplanowano na jesień 2016 roku.

Źródło: WSSE Invest-Park

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2