reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© batman2000 dreamstime.com Rynki | 07 lipca 2016

Markowi producenci telewizorów zmieniają plany zakupów paneli LCD

Sprzedaż telewizorów LCD na świecie ma osiągnąć 219 mln sztuk w 2016 roku, co oznacza wzrost o 1,5% r/r – raportuje WitsView, czyli dział firmy analitycznej TrendForce.
Sprzedaż telewizorów wyprodukowanych przez firmy z Korei Południowej będzie w 2016 roku porównywalna z rokiem poprzednim i wyniesie około 77 mln sztuk. Sześciu największych dostawców z Chin łącznie odnotuje wzrost o 6,2% r/r. Producenci z Państwa Środka zaczynają bowiem odczuwać korzyści wynikające z rozwoju na rynkach zagranicznych. Gorzej wygląda sytuacja producentów z Japonii, którzy nie wytrzymują konkurencji z chińskimi i koreańskimi rywalami. W 2016 roku sprzedaż japońskich telewizorów spadnie o ponad 20% - prognozuje WitsView.

Jak zauważa Ricky Lin, analityk WitsView, markowi producenci telewizorów zamierzają w tym roku mocno zrewidować swoje strategie zakupów paneli LCD w związku z przewidywanym wzrostem cen tych komponentów. Południowokoreańscy producenci telewizorów będą zamawiać więcej paneli LCD od dostawców tajwańskich i chińskich, zmniejszając udział krajowych firm z ponad 50% w 2015 roku do 43,7% w roku 2016. Duży wpływ na tę sytuację ma Samsung Electronics Visual Display, który ograniczył zamówienia w spółce Samsung Display (SDC). Co więcej, pod koniec roku SDC zamierza zamknąć fabrykę L7-1.

Spore zmiany będzie można także zaobserwować u japońskich producentów TV, którzy w 2016 roku zmniejszą dostawy od lokalnych firm wytwarzających panele LCD o 14%. Główny wpływ na to ma przejęcie Sharpa przez Foxconn w marcu tego roku oraz plany Panasonic Liquid Crystal Display (PLD) dotyczące wyjścia z biznesu wyświetlaczy w czwartym kwartale tego roku. Japońscy producenci telewizorów zwiększą zatem zamówienia u tajwańskich i koreańskich dostawców paneli, w szczególności w firmie LG Display (LGD).

A oto prognoza zmian zamówień paneli LDC wśród markowych producentów telewizorów w latach 2015-2016 (AUO to tajwańska firma AU Optronics).Źródło: © WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2