reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 lipca 2016

LG Mława pozostanie jednak centrum produkcji TV w Polsce

Kierunek przenosin produkcji telewizorów ma być odwrotny: z Kobierzyc do Mławy – mówi dla portalu Nasz@Mława dyrektor ds. korporacyjnych LG Electronics Mława Daniel Kortlan.
Kilka dni temu The Korean Herald poinformował, że LG planuje koncentrację produkcji w Polsce i przeniesie produkcję telewizorów z mławskiego zakładu do fabryki w Kobierzycach pod Wrocławiem. Jednak jak informuje Daniel Kortlan, plany dotyczące produkcji w polskich zakładach LG mają być realizowane według innego scenariusza: właśnie Mława ma stać się ośrodkiem produkcji telewizorów, natomiast w Kobierzycach wytwarzany będzie sprzęt AGD. Taki kierunek rozwoju wspierają lokalne samorządy, które szukają też poparcia ze strony rządu. Wygląda więc na to, że na razie wieści płynące z Korei i z Polski są sprzeczne.

Przypomnijmy, że inna spółka należąca do koreańskiego koncernu – LG Chem – zamierza wybudować we Wrocławiu zakład produkujący akumulatory do samochodów elektrycznych.

Źródło: naszamlawa.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1