reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 czerwca 2016

BMW i Intel: możliwa współpraca dotycząca autonomicznych samochodów

Trzecim partnerem tego przedsięwzięcia miałaby być izraelska firma Mobileye, wytwarzająca sprzęt i oprogramowanie służące do zmniejszania ryzyka kolizji.
Jak informuje Reuteres, powołując się na anonimowe źródła związane ze sprawą, BMW jest bliskie nawiązania partnerstwa z firmami Mobileye oraz Intel. Celem współpracy ma być rozwój technologii autonomicznych samochodów.

Intela i BMW raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale na wszelki wypadek dodamy kilka informacji o Mobileye. Firma powstała w 1999 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Jerozolimie. Tam też zlokalizowane jest centrum badawcze, które jak podkreśla Mobileye, jest największym na świecie ośrodkiem badania systemów wizyjnych. Firma ma też biura w Holandii, Stanach Zjednoczonych, Japonii i na Cyprze. Mobileye oferuje zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), łączące układy elektronicznej, systemy wizyjne i algorytmy kopmuterowe, dzięki którym kierowca ostrzegany jest np. przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu, kolizją z przodu czy obecnością pieszych na jezdni. Klientami Mobileye są m.in. BMW, Tesla, GM czy Volvo.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2