reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail mishchenko dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2016

Najmądrzejsze firmy na świecie wg MIT

Magazyn MIT Technology Review wydawany przez Massachusetts Institute of Technology opublikował raport 50 Smartest Companies 2016. Kto pierwszy? Amazon.
Eksperci „MIT Technology Review” wyróżnili 50 przedsiębiorstw, które łączą innowacyjność w dziedzinie technologii z efektywnością modelu biznesowego. Oto pierwsza dziesiątka, którą podajemy w całości. Warto bowiem zwrócić uwagę chociażby na firmę Illumina, która co prawda działa w branży badań genetycznych, ale zajmuje się produkcją nowoczesnych maszyn do analizy genetycznej i genomicznej. Również w branży genetycznej działają firmy 23andMe, pionier konsumenckich testów DNA oraz Spark Therapeutics, zajmujący się terapią genową. Pozostałe firmy z pierwszej dziesiątki, to nasi dobrzy znajomi, tacy jak Baidu, które rozpoczęło działalność w sektorze autonomicznych samochodów, Tesla Motors należąca do Elona Muska, Alphabet – koncern będący właścicielem firmy Google, Aquion Energy – producent nowoczesnych źródeł zasilania, czy Huawei.

  1. Amazon
  2. Baidu
  3. Illumina
  4. Tesla Motors
  5. Aquion Energy
  6. Mobileye
  7. 23andMe
  8. Alphabet
  9. Spark Therapeutics
  10. Huawei
Ale oczywiście to nie koniec firm wyróżnionych w rankingu MIT Technology Review. Wymieńmy więc jeszcze kilka: Nvidia (12), Facebook (15), SpaceX (16), Toyota (17), Airware (18), 24M (23) Microsoft (26), Fanuc (27), Bosch (33), IBM (45) oraz Intel (49).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2