reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Przemysł elektroniczny | 28 czerwca 2016

Intel rozpocznie kolejną falę zwolnień

Trzecia już fala zwolnień w Intelu rozpocznie się jeszcze w czerwcu i dotknie głównie działy sprzedaży i marketingu.
Tym razem proces mocno wpłynie na firmy w tajwańskim łańcuchu dostaw – informuje portal DigiTimes, powołując się na źródła z branży.

W kwietniu Intel zapowiedział ostre cięcia etatów, które obejmie 12 tys. osób, czyli 11% światowej załogi. Pierwsze dwie fale zwolnień dotyczyły przede wszystkim biznesu urządzeń mobilnych i linii produkcyjnych, które są nieefektywne lub bez potencjału biznesowego. Zaplanowana reorganizacja dotyczy także kanałów sprzedaży oraz działu marketingu.

Intel ma też usprawnić system raportowania. W przyszłości oddziały w różnych krajach mają kontaktować się bezpośrednio z kwaterą główną w Stanach Zjednoczonych, zamiast z regionalnymi centrami w Europie, Afryce czy Ameryce Południowej. Każdy z najważniejszych partnerów, takich jak HP, Lenovo, Dell, Asustek Computer czy Acer, będzie obsługiwany przez specjalny zespół, rezydujący w kwaterze głównej Intela. Mniejsi partnerzy będą kontaktowali się z ludźmi w regionalnych centrach Intela.

Według informatorów DigiTimes, zmiany, jakie przeprowadzi Intel, pomogą m.in. przyspieszyć rozwój nowych produktów i wprowadzanie ich na rynek, jednak zauważają, że zajmie to sporo czasu.

Przypomnijmy, że plan restrukturyzacyjny Intela ma umożliwić firmie ewolucję z dostawcy komponentów do komputerów PC w stronę przedsiębiorstwa z sektora chmurowego. Kluczowe mają być dwa biznesy: centra danych oraz internet rzeczy. – Intel wyraźniej skupi się na obszarach wysokiego wzrostu, w których jest predestynowany do osiągnięcia pozycji lidera, zapewniając przy tym lepsze zyski i wydajność firmy – pisała spółka w kwietniowym komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1