reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Phoenix Contact Przemysł elektroniczny | 28 czerwca 2016

Phoenix Contact rozbuduje zakład w Nowym Tomyślu

Za niespełna rok zaplecze magazynowe i produkcyjne firmy Phoenix Contact Wielkopolska w Nowym Tomyślu powiększy się o 24 tys. m kw.
Rozbudowę zakładu w ciągu 11 miesięcy zrealizuje poznański oddział spółki Hohtief Polska. Umowa w tej sprawie została podpisana w maju bieżącego roku.

W ramach inwestycji powstanie magazyn wysokiego składowania oraz kolejna hala produkcyjna z częściami biurowymi i łącznikami do istniejących hal. Całkowita powierzchnia obiektów wyniesie ponad 24 tys. m kw. Zakres prac obejmuje również wykonanie infrastruktury drogowej o powierzchni około 7 tys. m kw. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa kwietnia 2017 roku.

Rozbudowa zakładu Phoenix Contact Wielkopolska jest już trzecim projektem realizowanym przez Hochtief Polska dla spółki z Nowego Tomyśla. Dwa poprzednie dotyczyły budowy trzech hal produkcyjnych.

Phoenix Contact Wielkopolska jest częścią międzynarodowej Grupy Phoenix Contact, specjalizującej się w produkcji automatyki przemysłowej. Wielkopolska spółka powstała w 1994 roku i obecnie zatrudnia ponad 2,2 tys. osób, pracujących w czterech halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 21 tys. m2.

W Nowym Tomyślu produkowane są m.in. złącza przemysłowe uniwersalne (Clipline), złącza do płytek drukowanych (Combicon) oraz złącza do okablowania obiektowego (Pluscon). Phoenix Contact Wielkopolska jest największym producentem tego typu elementów w Polsce i jednym z największych pracodawców regionie. Grupę Phoenix Contact w Polsce reprezentuje jeszcze biuro sprzedaży – spółka Phoenix Contact z siedzibą we Wrocławiu.

źródło: Magazyn Elektrosystemy, www.elektrosystemy.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1