reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© carabiner dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 czerwca 2016

Nowy instytut wesprze polsko-niemiecką współpracę na rzecz nowych technologii

Przyspieszenie transferu technologii do przemysłu oraz rozwój kooperacji transgranicznej i współpracy międzynarodowej to główne cele Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego Nowych Technologii.
List intencyjny w sprawie powołania placówki podpisano w ubiegły piątek na Politechnice Wrocławskiej. Instytut ma wspierać m.in. inicjowanie celowego i szybkiego transferu rozwiązań technologicznych, przyspieszenie procesów innowacyjnych oraz przeorganizowanie istniejących obecnie polskich i niemieckich zasobów kompetencji badawczych i elementów infrastruktury w celu zdobycia przewagi technologicznej nad konkurentami – czytamy w Magazynie Pryzmat Politechniki Wrocławskiej. Transgraniczna współpraca pomiędzy Polską i Niemcami szczególnie silnie prowadzona jest po przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 r.

– Umowa doskonale wpisuje się także w porozumienie zawarte między Dolnym Śląskiem i Saksonią o wzajemnej współpracy m.in. na polu naukowym. Tego typu projekty mocno wpływają na rozwój przemysłu, a z racji tego, że współpraca jest obustronna wszyscy możemy na niej zyskać – komentuje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Źródło: Pryzmat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2