reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© serban enache dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2016

Radary samochodowe od Infineona poprawiają bezpieczeństwo jazdy

Do końca 2016 roku ponad połowa nowych samochodowych systemów radarowych 77 GHz na świecie będzie wyposażona w układy scalone od Infineona.
Statystycznie oznacza to, że jedno na 15 nowych aut będzie używać systemów wspomagania kierowcy z chipami radarowymi 77 GHz od produkcji Infineona. Pozycję lidera na szybko rosnącym rynku chipów radarowych przeznaczonych dla systemów wspomagania kierowcy potwierdza ostatnie badanie firmy analitycznej IHS Technology.

Infineon w ciągu ostatnich kilku lat sprzedał 20 mln chipów radarowych. Plany na przyszłość są znacznie ambitniejsze: producent zamierza tylko w przyszłym roku sprzedać 30 mln sztuk tych układów i wygląda na to, że Infineon podwoi roczną sprzedaż chipów radarowych po raz piąty z rzędu.

- Czterech z pięciu największych producentów systemów radarowych już korzysta z układów radarowych 77 GHz od Infineona – mówi Ralf Bornefeld, wiceprezes i dyrektor generalny biznesu Sense & Control w firmie Infineon Technologies. - Dzięki nam bezpieczeństwo jazdy staje się standardem w średnich i małych samochodach, a produkowane przez nas sensory umieszczają pojazd w czymś w rodzaju bezpiecznego kokonu, co jest podstawą w przypadku autonomicznej jazdy – dodaje Bornefeld.

W zależności od rodzaju samochodu i wyposażenia, w pojeździe zamontowanych jest od jednego do trzech systemów radarowych. Niedługo takich systemów będzie w ofercie pięć i zapewnią one widok dookólny, dzięki któremu będzie można zaimplementować nowe funkcjonalności, takie jak asystent zmiany pasa czy parkowania. W przypadku samochodów autonomicznych, które według ekspertów branży motoryzacyjnej będą dostępne około 2020 roku, systemów radarowych może być przynajmniej dziesięć. Wraz z kamerami, laserami, systemami ultradźwiękowymi będą tworzyły system bezpieczeństwa niezbędny przy autonomicznej jeździe.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-2