reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2016

Huawei będzie współpracował z P4 oraz ICM UW

Huawei podpisał ze swoimi partnerami – P4 oraz Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW) – kluczowe porozumienia o współpracy.

Porozumienie strategiczne z P4 zakłada realizację projektów w obszarze infrastruktury sieciowej do 2025 roku. Firmy będą wspólnie pracować nad rozwojem sieci 4.5G, a w przyszłości również i 5G w celu zapewnienia lepszej jakości usług szerokopasmowego internetu dla abonentów sieci Play. Partnerstwo będzie obejmować budowę sieci bezprzewodowej, sieci transmisyjnej, sieci IP oraz wsparcie operatora Play w zakresie rowiązań IT, jak również dostawę urządzeń mobilnych – informują firmy. Obecnie Play posiada prawie 5000 stacji bazowych rozlokowanych w całej Polsce. Przewiduje się, że w najbliższych latach liczba ta znacząco wzrośnie. Działania te w dużej mierze przyczynią się do rozwoju innowacji i podniesienia kompetencji cyfrowych społeczeństwa – czytamy w komunikacie.
– Historia Play i Huawei jest bardzo podobna. Wystartowaliśmy w Polsce prawie w tym samym czasie, zaczynając od zera. Dziś Play posiada ponad 14 milionów abonentów i jest drugim czołowym operatorem w Polsce. Podobne osiągnięcia uzyskał Huawei – w przeciągu 12 lat swojej obecności na rynku polskim umocnił swoją pozycję i stał się liderem na rynku infrastruktury sieci telekomunikacyjnej. Bardzo cenimy naszego partnera i liczymy na kolejne 10 lat owocnej współpracy – mówi Junfeng Li, dyrektor zarządzający Huawei Polska.
W trakcie forum Huawei podpisał również porozumienie z ICM UW, na mocy którego obie strony zadeklarowały utworzenie Centrum Innowacji Data Science przy nowo powstałym Centrum Technologii ICM UW – najnowocześniejszego w Polsce ośrodka technologii obliczeniowej na warszawskiej Białołęce. Celem inicjatywy jest wzajemna współpraca w zakresie badań i rozwoju oraz promowania rozwiązań informatycznych dotyczących przetwarzania danych, rozwiązań chmurowych, modelowania i analityki danych oraz wielkoskalowych obliczeń komputerowych. Huawei będzie wspierać ICM UW w opracowywaniu efektywnych metod analizy danych i ich interpretacji w takich obszarach jak: medycyna, opieka zdrowotna, transport, geologia, bezpieczeństwo publiczne, energetyka, nauki społeczne itp. Centrum Innowacji Data Science to odpowiedź środowiska naukowego i biznesu na rosnące potrzeby polskiej gospodarki. Jest to już drugie tego typu centrum innowacji w Polsce, zrealizowane przez Huawei w partnerstwie ze środowiskiem naukowym. Dla przypomnienia w styczniu br. Huawei wspólnie z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym powołał Centrum Innowacji PCSS–Huawei. ICM UW jest wiodącą instytucją naukową, która posiada ogromne doświadczenie w obszarze metod obliczeniowych i modelowania złożonych układów i procesów. Prowadzi badania naukowe potwierdzone wieloma prestiżowymi publikacjami o zasięgu światowym. Zajmuje też 13. miejsce na świecie i 1. w Polsce w rankingu najlepszych centrów badawczych, łącząc i badając różne aspekty nauki i techniki.
reklama
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-2