reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 czerwca 2016

Toyota: sztuczna inteligencja pokieruje samochodem

Toyota zapowiedziała, że w ciągu pięciu lat stworzy system autonomicznej jazdy wykorzystujący sztuczną inteligencję (AI – artificial intelligence).
Celem jest poprawa bezpieczeństwa jazdy, poprzez umożliwienie pojazdom przewidywania i unikania potencjalnie groźnych sytuacji – zaznacza Gill Pratt, CEO Toyota Research Institute (TRI), czyli należącej do Toyoty spółki badawczo-rozwojowej, koncentrującej swoją działalność na systemach sztucznej inteligencji.

Toyota zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat przeznaczyć 1 mld USD na działalność TRI, w związku z rosnącą konkurencją w obszarze projektowania autonomicznych samochodów. Przykładem może być Honda Motor – firma tworzy jednostkę badawczą pracującą na rozwojem sztucznej inteligencji, a partnerami japońskiego koncernu zostali producenci motoryzacyjni zainteresowani technologiami robotycznymi, tacy jak Volkswagen czy Ford.

Gill Pratt poinformował również, że TRI może w przyszłości oferować roboty przystosowane do pomocy starszym osobom. Według słów szefa TRI, roboty domowe to część tego, nad czym pracuje spółka. Pratt odmówił jednak komentarza w sprawie pogłosek na temat ewentualnego przejęcia przez Toyotę firm Boston Dynamics i Schaft – robotycznych firm należących do Google’a.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1