reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Harley-Davidson Przemysł elektroniczny | 20 czerwca 2016

Harley-Davidson opracuje elektryczny motocykl

Ciche (!) elektryczne motocykle amerykańskiej spółki mają się pojawić na drogach w ciągu najbliższych pięciu lat.
Sprawa nie jest nowa – w 2014 roku Harley-Davidson stworzył prototypy elektrycznych motocykli, które jednak nie trafiły do publicznej sprzedaży – ale tym razem wygląda poważnie. Następca LiveWire, bo taką nazwę nosi elektryczny pojazdy opracowany przez Harley-Davidson, ma trafić do sprzedaży w 2021 roku – zapowiedział starszy wiceprezes firmy Sean Cummings.

Harley nie podał jeszcze specyfikacji pojazdu, nie wiadomo też, jak dokładnie będzie wyglądał motocykl, który pojawi się w sprzedaży za kilka lat. Można się jednak domyślać, że ten czas firma wykorzysta na poprawę obecnych możliwości LiveWire. Maksymalny zasięg motocykla na jednym ładowaniu wynosi około 90 km, a czas ładowania to 3,5 godziny. LiveWire przyspiesza do 100 km/h w ciągu 4 sekund, a maksymalna prędkość to 160 km/h.

Wygląda na to, że Harley-Davidson zamierza przyciągnąć młodszych klientów. Jak podaje portal The Verge, w 2013 roku średni wiek nabywców kultowych motocykli wynosił 48 lat.

Źródło: The Verge

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2