reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGO System Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2016

VIGO System: współpracujemy z producentami laserów

- Będziemy wspierać naszych partnerów w tworzeniu doskonalszych i tańszych źródeł promieniowania. Od ich sukcesu zależy też (po części) powodzenie naszej firmy – powiedział Adam Piotrowski, prezes VIGO System, na pytanie użytkownika Akcjonariat.pl.
Prezes VIGO System Adam Piotrowski został zapytany o to, jak rozwija się przemysł laserowy, od którego w pewien sposób uzależnione są przecież detektory spółki. Poproszony został również o opisanie całego systemu, w którego skład wchodzą detektory VIGO System.

- Przemysł laserowy to bardzo szerokie pojęcie, od obróbki materiałów, przez telekomunikacje przez sensory do medycyny i oświetlenia. W każdej z tych dziedzin lasery stają się coraz bardziej wydajne, mniejsze i tańsze.

W części naszych zastosowań wojskowych nasze detektory reagują na wykrycie impulsów promieniowania laserowego, informując załogę o zagrożeniu (np. celowania z broni przeciwpancernej z dalmierzem laserowym), w sensorach gazów lasery, jako ściśle zdefiniowane źródło mocy promieniowania, dają najlepszą selektywność i czułość wykrycia danego gazu.

Największy wzrost sprzedaży spodziewamy się na rynkach medycznych, ochrony środowiska i w przemyśle. Tu najważniejszą aplikacją są analizatory gazów - składające się ze źródła (np. laser, dioda, żarówka), układu komory próbującej, optyki oraz oczywiście detektora.

W tej chwili lasery kompatybilne z naszymi detektorami do analizatorów gazów to przede wszystkim tzw. QCL i ICL. W ostatnich latach stały się one dojrzałe technologicznie i dostępne cenowo. Ich cena spadła z ponad 20 000 euro do poniżej 3000 euro. To wciąż dużo, ale wspólne prace w projekcie europejskim MIRPHAB z producentami tych laserów dają nam możliwość wglądu w ich modele biznesowe i widzimy duży potencjał w obniżeniu ceny laserów poniżej 100 euro.

VIGO System nie planuje rozwoju własnych linii produkcyjnych laserów. Będziemy wspierać naszych partnerów w tworzeniu doskonalszych i tańszych źródeł promieniowania. Od ich sukcesu zależy też (po części) powodzenie naszej firmy.

Spółka nie planuje sprzedawać laserów, natomiast planuje zwiększanie wartości dodanej do detektorów - soczewki, obiektywy, układy analogowo-cyfrowe, układy przetwarzania danych, aby skrócić czas wdrożenia naszych produktów w systemach klienta. Cel ten został nakreślony jako jeden z filarów strategii VIGO 2020
- oto pełna odpowiedź prezesa VIGO System Adama Piotrowskiego.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1