reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir majkic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 16 czerwca 2016

Hanza rozwija obecność w środkowej Europie

Hanza Holding rozwija działalność w Czechach zwiększając powierzchnię produkcyjną o kolejne 1,5 tys. m kw oraz wchodząc w partnerstwo z firmą Ray Service.
- Ten rozwój to kolejny ważny krok dla Hanzy. Nasz klaster produkcyjny „Center of Europe” szybko się rozwija, a przy tym jest położony tuż przy głównych rynkach europejskich – mówi Erik Stenfors, CEO Hanzy i dodaje, że ten strategiczny ruch obejmuje partnerstwo biznesowe z firmą Ray Service. Ray Service to czeski producent i dystrybutor, działający w sektorze wiązek i komponentów elektromechanicznych. Firma zatrudnia około 200 osób i zlokalizowana jest niedaleko centrum produkcyjnego Hanzy w Czechach.

- Mocno wierzymy w działalność klastra – mówi Petr Gabriel, prezes i założyciel Ray Service. – Poprzez połączenie naszych sił i wiedzy podnosimy wartość naszej oferty, a co za tym idzie – zwiększamy konkurencyjność – komentuje Gabriel.

Decyzje Hanzy wynikają między innymi z coraz szybszego rozwoju działalności firmy w sektorze lotniczym i zbrojeniowym. - Produkcja zaawansowanych technologicznie produktów przynosi ciągły rozwój firmy Hanza, co działa na korzyść zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów – mówi Erik Stenfors.

By sprostać potrzebom głównych klientów Hanzy, szwedzka spółka zadecydowała o rozbudowie istniejącej fabryki w Kunovicach. Pierwszy etap inwestycji zakłada zwiększenie powierzchni produkcyjnej z 5 tys. m kw. do 6,5 tys. m kw. Zakończenie prac planowane jest tuż po wakacjach, gdy zostaną zainstalowane urządzenia do produkcji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2