reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rawpixelimages dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2016

Powstał Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy

Jest to rodzaj klastra, który zaczął od realizacji wspólnych projektów związanych z branżą zbrojeniową, a później, dla ułatwienia działania, zrzeszył się w „dystrykt”.
Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy został powołany w celu „kreowania pozycji regionu łódzkiego jako ważnego centrum zbrojeniowego oraz jako podmiot służący zwiększaniu konkurencyjności pomiędzy przemysłem militarnym”. Celem stowarzyszenia jest realizacja wspólnych działań zmierzających do rozwoju technologii i usług w obszarze branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących. Te działania mają polegać m.in. na: stymulowaniu innowacyjności branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących, budowaniu sieci współpracy umożliwiającej uzyskanie efektu synergii dzięki połączeniu i wykorzystaniu potencjału wszystkich uczestników Dystryktu, koordynacji inwestycji infrastrukturalnych w regionie i in. – czytamy w dokumencie założycielskim.

Klaster powstał z inicjatywy 10 partnerów, wśród których można znaleźć instytucje niekoniecznie kojarzące się z przemysłem zbrojeniowym, takie jak: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi. Grupę inicjatywną “dystryktu” tworzą także:
  • Zilch.Space zajmująca się zaawansowanymi technologiami medycznymi;
  • Port Arthur zajmująca się sprzedażą specjalistycznego ekwipunku dla wojska i policji;
  • Open-RnD zajmująca się programowaniem softwarowym dla urządzeń mobilnych;
  • Heimdall Combat Systems twórca nowoczesnego kombinezonu bojowego dla jednostek specjalnych;
  • Sof/Med Center Łódź budująca kompleks laboratoryjny dla medyków oraz jednostek specjalnych;
  • Grupa Vidoq, dom produkcyjny zajmujący się promocją i reklamą;
  • firma Ottim Apps zajmująca się wdrażaniem projektów z zakresu lotnictwa, medycyny i edukacji.
Dystrykt ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niego przystąpić nowi członkowie.

Źródło: www.lodzkie.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1