reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 czerwca 2016

Johnson Matthey Battery Systems w sierpniu zakończy rozbudowę

Producent akumulatorów litowo-jonowych finalizuje kolejną inwestycję na terenie gliwickiej podstrefy. Zatrudnienie w firmie wzrośnie do 750 osób.
Johnson Matthey Battery Systems inwestuje w Gliwicach. Do użytku zostaną oddane nowoczesne hale produkcyjne, magazynowe, laboratoria oraz pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni 12,5 tys. m kw. W dalszej perspektywie firma planuje rozbudowę o kolejne 15 tys. m kw – informuje władze miasta. Główna siedziba firmy znajduje się przy ul. Portowej, natomiast nowe zakłady powstają przy ul. Einsteina, na terenie gliwickiej podstrefy ekonomicznej.

Producent akumulatorów zamierza również zwiększyć zatrudnienie, w zakładzie ma pracować 750 osób.

Johnson Matthey Battery Systems zainwestował w Gliwicach w 1999 roku, najpierw jako MAZ, a następnie pod nazwą Axeon (do 2012 roku). Firma specjalizuje się w produkcji zestawów akumulatorowych dla przemysłu samochodowego. Wyroby z gliwickiej firmy znajdują zastosowanie w pojazdach elektrycznych i hybrydowych, ale mogą być także wykorzystywane jako przenośne źródła energii, np. u urządzeniach medycznych, elektronarzędziach, skuterach i rowerach elektrycznych.

Źródlo: UM Gliwice

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1