reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amica Przemysł elektroniczny | 08 czerwca 2016

Amica zmienia nazwę

Już nie Amica Wronki, SA ale po prostu Amica SA – jak informuje spółka, uproszczenie nazwy handlowej to kolejny krok w trwającym procesie globalizacji marki Amica.
- Decyzja o uproszczeniu nazwy podyktowana jest przede wszystkim dynamicznym rozwojem firmy Amica poza granicami kraju. Ułatwi nam funkcjonowanie na rynkach zagranicznych i dalszą ekspansję. Ponadto pozwoli nam to na pełną integrację marki produktowej, niedawno uznanej za jedną z pięćdziesięciu najsilniejszych marek w Polsce, i korporacyjnej – tłumaczy Jacek Rutkowski, prezes zarządu Amica Wronki SA.

Powstanie spółki akcyjnej Amica Wronki jest datowane na rok 1996. Firma kontynuuje jednak dużo dłuższą tradycję – pierwszy zakład produkujący sprzęt AGD we Wronkach został otwarty już w 1945 roku. Produkty pod marką „Amica” dostępne są w ponad 50 krajach. Pod koniec 2015 roku polski producent wszedł na rynek brytyjski dzięki przejęciu spółki dystrybucyjnej The CDA Group Ltd z siedzibą w Langar. Uproszczenie nazwy handlowej to zatem kolejny krok w trwającym procesie globalizacji marki Amica – informuje spółka.

Podczas Walnego Zgromadzenia Amica Wronki SA akcjonariusze wybrali też członków zarządu oraz rady nadzorczej na okres nowej, 3-letniej kadencji. Do zarządu spółki dołączył Jarosław Drabarek, menedżer marketingu i sprzedaży (wcześniej m.in. członek zarządu Polkomtel SA oraz Media Saturn Holding GmbH) oraz Alina Jankowska-Brzóska, (piastująca do tej pory w spółce Amica stanowisko głównej księgowej, odpowiedzialna za politykę podatkową GK Amica), która w ramach powierzonej jej funkcji wiceprezesa zarządu odpowiedzialna będzie za obszar zakupów towarów i komponentów. Pozostali członkowie zarządu to prezes Jacek Rutkowski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych - Marcin Bilik, wiceprezes zarządu ds. finansowych - Wojciech Kocikowski, wiceprezes ds. strategii i controllingu - Piotr Skubel. Zmiany dotyczą też rady nadzorczej, w skład której powołano nowych ekspertów.

Akcjonariusze podczas Walnego Zgromadzenia podjęli również uchwałę o przeznaczeniu 31,1 mln PLN na dywidendę dla posiadaczy akcji spółki, co odpowiada 32% skonsolidowanego zysku netto, wypracowanego w roku 2015. Oznacza to wypłatę 4 PLN na jedną akcję.

Źródło: Amica

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2