reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pucha dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 czerwca 2016

Globalfoundries rozwija produkcję w Chinach

Amerykański producent układów scalonych ujawnił plany rozwoju w Chinach: firma uruchomi fabrykę półprzewodników 300 mm.
Globalfoundries zmodernizuje istniejącą fabrykę, by uruchomić produkcję z wykorzystaniem wafli 300 mm, wprowadzając sprawdzone technologie produkcyjne z zakładu w Singapurze – donosi portal DigiTimes. Produkcja w zakładzie ma się rozpocząć w 2017 roku. Firma podpisała w tej sprawie umowę joint venture z samorządem miasta Chongqing.

Globalfoundries zamierza także postawić na rozbudowę kompetencji dotyczących projektowania, by poprawiać obsługę klientów w Chinach. - Chiny to najszybciej rosnący rynek półprzewodników na świecie, który odpowiada za ponad połowę światowego zapotrzebowania na półprzewodniki. Również w Chinach obserwujemy rozwój firm fabless na światową skalę – mówi CEO Globalfoundries, Sanjay Jha. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa zawartego z przedstawicielami Chongqing, dzięki któremu rozwiniemy skalę inwestycji wpierających obsługę naszych chińskich klientów.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1