reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stuartmiles dreamstime.com_ Przemysł elektroniczny | 02 czerwca 2016

Chiński koncern kupuje 1500 patentów od Microsoftu

Microsoft postanowił sprzedać około 1500 patentów dla chińskiego koncernu Xiaomi. Firmy zapewniają, że to początek długotrwałej współpracy.
Umowa z Microsoftem wesprze starania Xiaomi dotyczące rozwoju firmy na zachodnich rynkach. Kontrakt, oprócz sprzedaży patentów, obejmuje także prawo do ich wymiany. Xiaomi może instalować kopie oprogramowanie Microsoftu na swoich urządzeniach mobilnych, m.in. chodzi tu o Office i Skype. Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Xiaomi to prawdziwy rekin na rynku urządzeń mobilnych. Chiński producent w krótkim czasie wyrósł na czwartego na świecie dostawcę smartfonów z 4,6% udziałów w rynku (dane firmy Gartner, raport z lutego 2016 roku). Xiaomi, potęga w regionie Azji i Pacyfiku, chce wzmacniać swoją obecność także na innych rynkach, ale na przeszkodzie stoi m.in. słaba ochrona patentowa i ryzyko kosztownych i długotrwałych sporów na tym polu.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1