reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 września 2009

Ruszyła nowa fabryka Kimball Electronics Polska

Wczoraj w Sadach k/Poznania otwarto nową fabrykę Kimball Electronics Poland o powierzchni produkcyjnej 6.000 mkw.
Wartość inwestycji wyniosła 21 mln euro. Jak podaje PAP, w fabryce produkowana będzie elektronika dla przemysłu motoryzacyjnego oraz glukometry dla diabetyków. Spółka zamierza zatrudnić około 400 osób.

’Jesteśmy teraz w trakcie przenoszenia produkcji z Walii, która prawdopodobnie wystartuje pod koniec tego roku. Przenoszenie produkcji medycznej jest bardzo trudne ze względu na wymagania formalne. W przyszłym roku będziemy również przenosili produkcję z naszej fabryki w Poznaniu’ powiedział w trakcie otwarcia Zygmunt Witort, prezes zarządu spółki Kimball Electronics Polska.

Budowa fabryki trwała blisko 9 miesięcy. Firma nie wyklucza dalszej rozbudowy obiektu i rozszerzenia asortymentu działania o elektronikę dla przemysłu i dla potrzeb medycznych. W minionych miesiącach wielokrotnie informowaliśmy na evertiq o nowych kontraktach produkcyjnych, kierowanych do polskiego zakładu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 28 2018 11:01 V9.5.5-1