reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mopic _dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2016

Toyota kupi Boston Dynamics?

Google, właściciel Boston Dynamics, zamierza się jej pozbyć. Możliwe, że właścicielem robotycznej spółki zostanie Toyota.
Google prowadzi negocjacje z Toyotą w sprawie sprzedaży spółki Boston Dynamics – donosi Tech Insider, powołując się na anonimowe źródło związane ze sprawą. Rozmowy są już podobno bardzo zaawansowane, ale obie firmy nie skomentowały tych doniesień.

Boston Dynamics jest doskonale znany ze swoich inteligentnych, humanoidalnych robotów, takich jak Atlas. Google przejął tę firmę w 2013 roku. Nie była to jedyna robotyczna spółka przejęta przez koncern w tamtym okresie, Google zamierzał zbudować zespół zajmujący się tworzeniem maszyn, ale podobno współpraca nie przebiegała najlepiej, a wizja Boston Dynamics dotycząca tworzenia robotów znacznie odbiegała od założeń Google’a. Pogłoski o zamiarze sprzedaży pojawiły się w marcu tego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2