reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 maja 2016

Panasonic kończy z produkcją ekranów TV

Panasonic zadecydował o zaprzestaniu nierentownej produkcji ekranów telewizyjnych. Jedynym japońskim dostawcą tych produktów zostanie zatem Sharp.
Rzeczniczka firmy Panasonic poinformowała, że zakład produkujący ekrany telewizyjne w japońskim Himeji będzie wygaszał tę działalność do końca września bieżącego roku – donosi Reuters. Decyzja została podjęta po tym, jak Panasonic porzucił plany dotyczące wygenerowania przychodów w wysokości około 90,1 mld USD rocznie do końca marca 2019 roku, koncentrując się na zyskach.

Fabryka w Himeji rozpoczęła działalność w 2010 roku i nigdy dotąd nie przyniosła zysku ze względu na ostrą konkurencję z rywalami z Chin i Południowej Korei. Zakład będzie nadal produkował ekrany, ale w znacznie mniejszej ilości i będą one przeznaczone do urządzeń medycznych oraz do samochodów.

Panasonic już teraz w niektórych swoich telewizorach montuje ekrany produkowane przez rywali, np. przez LG Display.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2