reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIAP Przemysł elektroniczny | 31 maja 2016

PIAP dostarczy Lekkie Roboty Rozpoznawcze dla wojska

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Inspektorat Uzbrojenia podpisały umowę na dostawę robotów inżynieryjnych.
PIAP dostarczy Lekkie Roboty Rozpoznawcze LRR, wpierające misję EOD/IED, usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych kryptonim: BALSA . Wartość umowy to 15 634 999,78 PLN brutto. Dostawy 53 kompletów LRR rozpoczną się w bieżącym roku (1 komplet), a zakończą w roku 2018.

LRR przeznaczone są do prowadzenia rozpoznania przez pododdziały inżynieryjne w terenie otwartym i zurbanizowanym (w tym w pomieszczeniach), sprawdzania samochodów, samolotów i pomieszczeń pod kątem obecności materiałów (przedmiotów) niebezpiecznych (za pomocą posiadanych kamer obserwacyjnych - dziennej i nocnej).

Dzięki zainstalowanym sensorom zdolne są do odkrywania śladowych ilości substancji wybuchowych. Przy pomocy manipulatora z chwytakiem mogą odkrywać zamaskowane (ukryte) improwizowane ładunki wybuchowe - UXO, EFP i IED.Źródło: Inspektorat Uzbrojenia, foto: © PIAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2