reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIAP Przemysł elektroniczny | 31 maja 2016

PIAP dostarczy Lekkie Roboty Rozpoznawcze dla wojska

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz Inspektorat Uzbrojenia podpisały umowę na dostawę robotów inżynieryjnych.
PIAP dostarczy Lekkie Roboty Rozpoznawcze LRR, wpierające misję EOD/IED, usuwania ładunków i materiałów niebezpiecznych kryptonim: BALSA . Wartość umowy to 15 634 999,78 PLN brutto. Dostawy 53 kompletów LRR rozpoczną się w bieżącym roku (1 komplet), a zakończą w roku 2018.

LRR przeznaczone są do prowadzenia rozpoznania przez pododdziały inżynieryjne w terenie otwartym i zurbanizowanym (w tym w pomieszczeniach), sprawdzania samochodów, samolotów i pomieszczeń pod kątem obecności materiałów (przedmiotów) niebezpiecznych (za pomocą posiadanych kamer obserwacyjnych - dziennej i nocnej).

Dzięki zainstalowanym sensorom zdolne są do odkrywania śladowych ilości substancji wybuchowych. Przy pomocy manipulatora z chwytakiem mogą odkrywać zamaskowane (ukryte) improwizowane ładunki wybuchowe - UXO, EFP i IED.Źródło: Inspektorat Uzbrojenia, foto: © PIAP

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1