reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filmfoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 maja 2016

Microsoft zwolni 1850 osób

Microsoft zamierza przeprowadzić redukcje w dziale smartfonów. Pracę straci 1850 osób, większość – w Finlandii.
Microsoft kupił biznes telefonów Nokii w 2014 roku. W 2015 roku w lipcu ogłosił, że zwolni 7,8 tys. osób, a w tym roku pracowników firmy czekają kolejne redukcje. 1350 osób straci pracę w Finlandii, a 500 – w innych siedzibach Microsoftu. Cięcia dotkną przede wszystkim osób z działu Mobile i w zdecydowanej większości zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Restrukturyzacja działu smartfonów oznacza także zamknięcie jednostki zajmującej się badaniami i rozwojem w Tampere, w Finlandii.

Microsoft zamierza kontynuować rozwój platformy Windows 10 Mobile oraz wsparcie smartfonów Lumia, ale odmówił komentarza w sprawie ewentualnego tworzenia nowych modeli telefonów.

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział sprzedaż biznesu podstawowych telefonów komórkowych firmie FIH Mobile Ltd., należącej do Hon Hai/Foxconn Technology Group oraz firmie HMD Global. Wartość transakcji to 350 mln USD.

Źródło: Reuters, The Verge

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1