reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© filmfoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 maja 2016

Microsoft zwolni 1850 osób

Microsoft zamierza przeprowadzić redukcje w dziale smartfonów. Pracę straci 1850 osób, większość – w Finlandii.
Microsoft kupił biznes telefonów Nokii w 2014 roku. W 2015 roku w lipcu ogłosił, że zwolni 7,8 tys. osób, a w tym roku pracowników firmy czekają kolejne redukcje. 1350 osób straci pracę w Finlandii, a 500 – w innych siedzibach Microsoftu. Cięcia dotkną przede wszystkim osób z działu Mobile i w zdecydowanej większości zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Restrukturyzacja działu smartfonów oznacza także zamknięcie jednostki zajmującej się badaniami i rozwojem w Tampere, w Finlandii.

Microsoft zamierza kontynuować rozwój platformy Windows 10 Mobile oraz wsparcie smartfonów Lumia, ale odmówił komentarza w sprawie ewentualnego tworzenia nowych modeli telefonów.

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział sprzedaż biznesu podstawowych telefonów komórkowych firmie FIH Mobile Ltd., należącej do Hon Hai/Foxconn Technology Group oraz firmie HMD Global. Wartość transakcji to 350 mln USD.

Źródło: Reuters, The Verge

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1