reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 30 maja 2016

Produkcja drukarek 3D w strefie

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała dwa zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Na terenie podstrefy Trzebowisko zainwestuje Verashape Tomasz Szymański, a w Mielcu firma Rado sp. z o. o.
Verashape działa w branży IT od 2013 roku. Nowy projekt inwestycyjny w Trzebowisku będzie polegał na budowie zakładu produkcyjnego wyposażonego w niezbędną infrastrukturę. W efekcie powstanie pierwszy w strefie zakład produkujący innowacyjne drukarki 3D. Przedsiębiorca planuje ponieść na ten cel nakłady inwestycyjne w wysokości 4,5 mln PLN i utworzyć co najmniej 20 nowych miejsc pracy.

Firma Rado z kolei ma ponad 15-letnie doświadczenie na rynku surowców wtórnych. Głównym obszarem działalności spółki jest odzysk metali z kabli i przewodów telekomunikacyjnych. W ramach inwestycji strefowej Rado zamierza kupić halę produkcyjną oraz przygotować linię do mechanicznego przetwarzania urządzeń elektronicznych. W związku z realizacją całego przedsięwzięcia firma deklaruje ponad 6 mln PLN nakładów inwestycyjnych oraz stworzenie 15 miejsc pracy.

Źródło: EURO-PARK MIELEC

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2