reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 27 maja 2016

Modularny smartfon w sklepach już w przyszłym roku

O projekcie Ara firmowanym przez Google ATAP (Advanced Technology and Projects) pisano już wielokrotnie, ale wygląda na to, że wreszcie będziemy mogli wypróbować modularny smartfon.
Wersja deweloperska smartfonu Ara ma pojawić się jeszcze w tym roku, natomiast w otwartej sprzedaży urządzenie znajdzie się w roku 2017. Idea jest prosta: otrzymamy możliwość dowolnej wymiany modułów, w zależności od naszych potrzeb i upodobań. Co prawda kilka głównych podzespołów, takich jak ekran, procesor czy pamięć operacyjna nie będą podlegały wymianie, ale za to oferta dodatkowych modułów ma być bardzo szeroka. Będą to np. aparaty fotograficzne, ekran e-ink, dodatkowa bateria, głośniki, mikrofony czy moduły fitness. Współpracę przy modułach zapowiedziały takie tuzy, jak Sony, Samsung, Panasonic, iHealth czy Toshiba.

Wymiana, jak widać na poniższym filmie, ma być banalnie prosta. Nie trzeba nawet wyłączać smartfona, wystarczy odłączenie programowe, poprzez aplikację lub komendę głosową. Google ATAP zapowiada, że żywotność złącza ma wynosić 10 tys. cykli. Powinno wystarczyć nawet dla najbardziej zmiennych użytkowników.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2