reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 18 maja 2016

HMD Global Oy wyprodukuje telefony Nokii

Nokia podpisała kontrakt z fińską spółką HMD Global, która zajmie się produkcją telefonów i tabletów pod marką Nokia.
Nokia, która niegdyś była największym producentem telefonów komórkowych na świecie, znowu wraca na rynek tych urządzeń. Telefon pod fińską marką będzie produkowała pochodząca również z Finlandii spółka HMD Global, która podpisała właśnie 10-letnią umowę w tej sprawie. Nokia w 2014 roku sprzedała biznes telefonów komórkowych Microsoftowi, ale nie pozbyła się patentów.

HDM Global kupiła także prawa do korzystania z marki Nokia od Microsoftu – była to część transakcji, o której informowaliśmy dzisiaj – Microsoft sprzedał firmie FIH Mobile (należącej do Foxconnu) dział telefonów komórkowych, umowa nie dotyczy jednak smartfonów.

Dzięki opisywanym transakcjom, HMD Global ma być jedynym właścicielem licencji na wszystkie typy komórek i tabletów Nokii.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2