reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ginasanders dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 maja 2016

MediaTek sprzedaje biznes chipów dla motoryzacji

Tajwański MediaTek podpisał umowę partnerstwa z chińską firmą NavInfo, w ramach której sprzeda swój biznes układów scalonych dla branży motoryzacyjnej.
NavInfo przejmie biznes AutoChips firmy MediaTek za 600 mln USD. Transakcja przejęcia ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2016 roku.

AutoChips to chińska spółka zależna należąca do MediaTek, która oferuje rozwiązania SoC dla systemów informacji i rozrywki w samochodach. Współpraca umożliwi wymianę wiedzy i doświadczenia, które AutoChips posiada w obszarze hardware’u, a NavInfo – software’u. Partnerstwo ułatwi także bezpośrednią współpracę z producentami samochodów.

NavInfo to największy w Chinach i trzeci na świecie dostawca map cyfrowych, firma działa też aktywnie w obszarze IoV (Internet of Vehicles), oferując usługi chmurowe, aplikacje i systemy operacyjne dla samochodów. Do klientów NavInfo należą takie koncerny, jak BMW, VW, Mercedes, GM, Toyota i Volvo oraz Tencent, Baidu i Didi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1