reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 maja 2016

Sonel: po I kwartale spadły przychody i zyski

Grupa Kapitałowa Sonel wypracowała w I kw. 2016 r. ponad 1,9 mln PLN zysku netto i prawie 2,2 mln PLN zysku brutto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 17,4 mln PLN.
W I kw. 2015 r. GK Sonel uzyskała 20,6 mln PLN przychodów netto ze sprzedaży, 3,1 mln PLN zysku brutto oraz prawie 2,8 mln PLN zysku netto. - W I kwartale 2016 roku Sonel realizował niższe poziomy sprzedaży usługowej. Największy odbiorca nie dokonał zakupów w pierwszych dwóch miesiącach. Skutkuje to spadkiem poziomu sprzedaży całej Grupy do 84 proc. sprzedaży z I kwartału 2015 roku, a sprzedaż usługowa spadła do 58 proc. wolumenu sprzedaży z tamtego okresu – informuje spółka w raporcie.Największy wpływ na wyniki Grupy Kapitałowej ma podmiot nadrzędny - Sonel SA. Na obraz całej grupy negatywny wpływ ma strata uzyskiwana przez podmiot zależny - Foxytech. - Wzrosła sprzedaż produktów związanych z miernictwem na rynki zagraniczne. Wzrost wyniósł 11 proc. sięgając kwoty 5,6 mln PLN. Wzmożona sprzedaż zagraniczna w dalszym ciągu realizowana jest przy obniżonej aktywności kontrahenta z Rosji. Mniejsza sprzedaż pociąga za sobą niższe wyniki.

W I kwartale 2015 roku 43 proc. sprzedaży stanowiła sprzedaż kontraktowa do Grupy Lincoln. W I kwartale 2016 sprzedaż ta miała znacznie niższy wymiar stanowiąc tylko 27 proc. sprzedaży Grupy. Warto odnotować, że w styczniu i lutym 2016 roku sprzedaż do największego odbiorcy - firmy Lincoln z Luksemburga nie zaistniała. Dostawy zostały wznowione dopiero w marcu 2016 roku. Współpraca przebiega bez przeszkód
- wyjaśniono w raporcie.

Sonel odnotował również, że spółka w Indiach poniosła niewielką stratę 6,4 tys. PLN, a Foxytech sp. z o.o. - 137 tys. PLN.

Źródło: © Sonel, akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2