reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 maja 2016

Sonel: po I kwartale spadły przychody i zyski

Grupa Kapitałowa Sonel wypracowała w I kw. 2016 r. ponad 1,9 mln PLN zysku netto i prawie 2,2 mln PLN zysku brutto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 17,4 mln PLN.
W I kw. 2015 r. GK Sonel uzyskała 20,6 mln PLN przychodów netto ze sprzedaży, 3,1 mln PLN zysku brutto oraz prawie 2,8 mln PLN zysku netto. - W I kwartale 2016 roku Sonel realizował niższe poziomy sprzedaży usługowej. Największy odbiorca nie dokonał zakupów w pierwszych dwóch miesiącach. Skutkuje to spadkiem poziomu sprzedaży całej Grupy do 84 proc. sprzedaży z I kwartału 2015 roku, a sprzedaż usługowa spadła do 58 proc. wolumenu sprzedaży z tamtego okresu – informuje spółka w raporcie.Największy wpływ na wyniki Grupy Kapitałowej ma podmiot nadrzędny - Sonel SA. Na obraz całej grupy negatywny wpływ ma strata uzyskiwana przez podmiot zależny - Foxytech. - Wzrosła sprzedaż produktów związanych z miernictwem na rynki zagraniczne. Wzrost wyniósł 11 proc. sięgając kwoty 5,6 mln PLN. Wzmożona sprzedaż zagraniczna w dalszym ciągu realizowana jest przy obniżonej aktywności kontrahenta z Rosji. Mniejsza sprzedaż pociąga za sobą niższe wyniki.

W I kwartale 2015 roku 43 proc. sprzedaży stanowiła sprzedaż kontraktowa do Grupy Lincoln. W I kwartale 2016 sprzedaż ta miała znacznie niższy wymiar stanowiąc tylko 27 proc. sprzedaży Grupy. Warto odnotować, że w styczniu i lutym 2016 roku sprzedaż do największego odbiorcy - firmy Lincoln z Luksemburga nie zaistniała. Dostawy zostały wznowione dopiero w marcu 2016 roku. Współpraca przebiega bez przeszkód
- wyjaśniono w raporcie.

Sonel odnotował również, że spółka w Indiach poniosła niewielką stratę 6,4 tys. PLN, a Foxytech sp. z o.o. - 137 tys. PLN.

Źródło: © Sonel, akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1