reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© franz schloegl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 maja 2016

NCBR dofinansuje demonstratory nowych technologii

PZ Cormay, Integer.pl i EGZOTech – m.in. te firmy stworzą wersje demonstracyjne nowych produktów i technologii przy wsparciu NCBR.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki drugiego konkursu w programie „Demonstrator”. Na wsparcie 30 projektów w zakresie prac rozwojowych, które zwieńczone zostaną stworzeniem demonstracyjnych wersji nowych produktów i technologii, NCBR przeznaczy ponad 290 mln PLN. My wybraliśmy trzy przedsięwzięcia firm, o których często piszemy w portalu evertiq.pl.– Wsparcie uzyskane w ramach programu „Demonstrator” pozwala przedsiębiorcom wypróbować nowatorskie rozwiązania zanim zostaną wprowadzone na rynek. Ryzyko związane z pracami badawczo-rozwojowymi jest spore, ale warto je podjąć ze względu na spektakularne efekty, jakich oczekujemy w przyszłości. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w życie wspiera polską gospodarkę i dodaje odwagi kolejnym podmiotom, które chcą wyjść z wynikami swoich prac B+R poza laboratoria. Takie łączenie świata nauki i biznesu to priorytet działalności NCBR. Projekty wyłonione w konkursie będą miały zastosowanie w praktyce gospodarczej – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Program NCBR „Demonstrator” jest realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Prace B+R przedsiębiorstw związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/ demonstracyjnej”. Dzięki wsparciu z NCBR firmy stawiające na innowacje będą mogły przetestować nowatorskie rozwiązania, których celem jest transfer wyników prac badawczo-rozwojowych do gospodarki, a w efekcie wprowadzenie na rynek nowoczesnych i innowacyjnych technologii, produktów i procesów. O dofinansowanie w tej edycji mogły ubiegać się zarówno mikro, małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

Źródło: © NCBR

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1