reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 11 maja 2016

Lenovo będzie produkowało serwery w Europie

Produkcją serwerów i rozwiązań dla centrów danych zajmie się długoletni partner produkcyjny – firma Flex, która rozpocznie montaż już latem 2016 roku.
Chiński koncern poinformował, że zamierza produkować swoje rozwiązania dla klientów korporacyjnych z Europy właśnie na Starym Kontynencie. Z europejskich zakładów firmy Flex mają wychodzić takie produkty, jak serwery x86 oraz rozwiązania dla centrów danych. - Klienci z regionu EMEA odniosą korzyści wynikające z krótszych czasów dostaw i większej elastyczności w zakresie zaspokajania ich potrzeb – podkreśla Lenovo w komunikacie. Lenovo zwraca też uwagę na fakt, że lokalizacja produkcji na terenie Unii Europejskiej pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych.

Flex rozpocznie produkcję serwerów x86 w zakładzie na Węgrzech i będzie dostarczał kompletną linię tych produktów. Flex jest partnerem strategicznym Lenovo od 6 lat i produkuje komputery, telefony czy tablety sprzedawane pod chińską marką. Zakład w Sarvar na Węgrzech wyprodukował niedawno pięciomilionowy komputer PC dla Lenowo w regionie EMEA.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2