reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 maja 2016

Wykład Lenz na TEC Warszawa 2016

Nawet niewielkie zmiany w technologii produkcji mogą skutkować znacznym obniżeniem występowania voidsów – defektów, które negatywnie wpływają na trwałość połączeń.
Ten wykład to pozycja obowiązkowa przede wszystkim dla technologów zajmujących się produkcją elektroniki – duży nacisk będzie położony na zagadnienia praktyczne. Podczas seminarium TEC Warszawa 2016, Grzegorz Kluska z firmy Lenz przedstawi temat „Jamy usadowe (pustki – voids) – przyczyny powstawania i sposoby ograniczania”. Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na to wydarzenie przez naszą stronę internetową.

evertiq.pl: - Pustki (voids) to puste przestrzenie w obrębie spoiny lutowniczej, których mechanizm powstawania przypisywany jest zwykle wydzielaniu się części lotnych z pasty lutowniczej, płytki drukowanej lub metalizacji wyprowadzeń podzespołów. Czy podczas wykładu będzie Pan mówił także o teorii?

Grzegorz Kluska, Lenz: - Tak, w pierwszej część wykładu będzie trochę teorii, ale zdecydowanie ciekawsza będzie druga część, poświęcona zagadnieniom praktycznym. Kilka minut poświęcimy także na rozmowę z Norbertem Süli, inżynierem wsparcia technicznego firmy Alpha, któremu będzie można zadawać pytania i poszukać w ten sposób rozwiązań swoich problemów technologicznych. Norbert Süli jest anglojęzyczny, ale obecny będzie też tłumacz, który będzie służył pomocą.

- Do kogo skierowany jest wykład?

- Do szerokiego grona technologów, którzy zajmują się problemami voidsów w swojej codziennej pracy zawodowej.

- Cel wykładu?

- Przede wszystkim pokazać, że występują różne rodzaje pustek, a ich zróżnicowanie może pomóc nam zrozumieć mechanizmy ich powstawania. Wówczas, poprzez niewielkie zmiany w procesie produkcji, możemy doprowadzić do rzadszego występowania tych defektów w naszych produktach. I to właśnie jest głównym celem wykładu: pokazać, w jaki sposób modyfikować proces, by unikać pustek.

- Czy w branży jest świadomość tego typu usterek, czy wciąż potrzebna jest edukacja?

- Myślę, że świadomość tego, że voidsy występują jest wśród technologów duża. Natomiast nie do końca wszyscy radzą sobie z tym, w jaki sposób ograniczać ich występowanie w spoinach. Właśnie z tym problemem spróbujemy się zmierzyć. Pokażemy, w jakich normach powinny mieścić się produkty i skupimy się na praktyce. Okazuje się bowiem, że nie zawsze trzeba zmieniać materiał, z którego się korzysta. Czasem wystarczy zmienić podejście do samej technologii produkcji, np. zmienić profil pieca, by uzyskać duże obniżenie częstości występowania pustek.

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1