reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 maja 2016

Wykład Lenz na TEC Warszawa 2016

Nawet niewielkie zmiany w technologii produkcji mogą skutkować znacznym obniżeniem występowania voidsów – defektów, które negatywnie wpływają na trwałość połączeń.
Ten wykład to pozycja obowiązkowa przede wszystkim dla technologów zajmujących się produkcją elektroniki – duży nacisk będzie położony na zagadnienia praktyczne. Podczas seminarium TEC Warszawa 2016, Grzegorz Kluska z firmy Lenz przedstawi temat „Jamy usadowe (pustki – voids) – przyczyny powstawania i sposoby ograniczania”. Zachęcamy do bezpłatnej rejestracji na to wydarzenie przez naszą stronę internetową.

evertiq.pl: - Pustki (voids) to puste przestrzenie w obrębie spoiny lutowniczej, których mechanizm powstawania przypisywany jest zwykle wydzielaniu się części lotnych z pasty lutowniczej, płytki drukowanej lub metalizacji wyprowadzeń podzespołów. Czy podczas wykładu będzie Pan mówił także o teorii?

Grzegorz Kluska, Lenz: - Tak, w pierwszej część wykładu będzie trochę teorii, ale zdecydowanie ciekawsza będzie druga część, poświęcona zagadnieniom praktycznym. Kilka minut poświęcimy także na rozmowę z Norbertem Süli, inżynierem wsparcia technicznego firmy Alpha, któremu będzie można zadawać pytania i poszukać w ten sposób rozwiązań swoich problemów technologicznych. Norbert Süli jest anglojęzyczny, ale obecny będzie też tłumacz, który będzie służył pomocą.

- Do kogo skierowany jest wykład?

- Do szerokiego grona technologów, którzy zajmują się problemami voidsów w swojej codziennej pracy zawodowej.

- Cel wykładu?

- Przede wszystkim pokazać, że występują różne rodzaje pustek, a ich zróżnicowanie może pomóc nam zrozumieć mechanizmy ich powstawania. Wówczas, poprzez niewielkie zmiany w procesie produkcji, możemy doprowadzić do rzadszego występowania tych defektów w naszych produktach. I to właśnie jest głównym celem wykładu: pokazać, w jaki sposób modyfikować proces, by unikać pustek.

- Czy w branży jest świadomość tego typu usterek, czy wciąż potrzebna jest edukacja?

- Myślę, że świadomość tego, że voidsy występują jest wśród technologów duża. Natomiast nie do końca wszyscy radzą sobie z tym, w jaki sposób ograniczać ich występowanie w spoinach. Właśnie z tym problemem spróbujemy się zmierzyć. Pokażemy, w jakich normach powinny mieścić się produkty i skupimy się na praktyce. Okazuje się bowiem, że nie zawsze trzeba zmieniać materiał, z którego się korzysta. Czasem wystarczy zmienić podejście do samej technologii produkcji, np. zmienić profil pieca, by uzyskać duże obniżenie częstości występowania pustek.

- Dziękuję za rozmowę!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1