reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© george tsartsianidis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 maja 2016

Intel rezygnuje z Atomów do urządzeń mobilnych

To koniec produkcji procesorów Atom o nazwach Sofia i Broxton, przeznaczonych do smartfonów i tabletów.
W ramach ogłoszonej niedawno restrukturyzacji Intela, firma zamierza zwolnić 11% światowej załogi, ale zmiany dotyczą także innych obszarów. Intel kończy produkcję procesorów Atom przeznaczonych do urządzeń mobilnych o nazwach kodowych Sofia i Broxton. Moce produkcyjne przeznaczone na wytwarzanie tych chipów zostaną przesunięte do produktów, które umożliwiają osiągnięcie wyższych zysków oraz lepiej wpisują się w nową strategię firmy.

Intel wycofuje też procesory Atom X5 (Cherry Trail). W tym przypadku Cherry Trail jest zastępowany chipami Pentium i Celeron z rodziny Apollo Lake.

Rzecznik Intela poinformował, że firma nie postrzega już tabletów jako oddzielnego rynku, widać więc, że największy producent półprzewodników na świecie nie zamierza uczestniczyć w wyścigu w sektorze procesorów do tabletów i smartfonów. Nie jest to zresztą łatwy obszar, bo konkurencja jest olbrzymia, w dodatku sprzedaż tabletów spadła w 2015 roku o 10% r/r. Intel ogłosił, że jego nowa strategia skoncentrowana jest m.in. wokół chipów przeznaczonych dla sieci 5G.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1