reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© george tsartsianidis dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 maja 2016

Intel rezygnuje z Atomów do urządzeń mobilnych

To koniec produkcji procesorów Atom o nazwach Sofia i Broxton, przeznaczonych do smartfonów i tabletów.
W ramach ogłoszonej niedawno restrukturyzacji Intela, firma zamierza zwolnić 11% światowej załogi, ale zmiany dotyczą także innych obszarów. Intel kończy produkcję procesorów Atom przeznaczonych do urządzeń mobilnych o nazwach kodowych Sofia i Broxton. Moce produkcyjne przeznaczone na wytwarzanie tych chipów zostaną przesunięte do produktów, które umożliwiają osiągnięcie wyższych zysków oraz lepiej wpisują się w nową strategię firmy.

Intel wycofuje też procesory Atom X5 (Cherry Trail). W tym przypadku Cherry Trail jest zastępowany chipami Pentium i Celeron z rodziny Apollo Lake.

Rzecznik Intela poinformował, że firma nie postrzega już tabletów jako oddzielnego rynku, widać więc, że największy producent półprzewodników na świecie nie zamierza uczestniczyć w wyścigu w sektorze procesorów do tabletów i smartfonów. Nie jest to zresztą łatwy obszar, bo konkurencja jest olbrzymia, w dodatku sprzedaż tabletów spadła w 2015 roku o 10% r/r. Intel ogłosił, że jego nowa strategia skoncentrowana jest m.in. wokół chipów przeznaczonych dla sieci 5G.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2