reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pelfophoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 maja 2016

Harman i Panasonic liderami systemów infotainment

Systemy dostarczające informacje i rozrywkę w samochodzie to coraz poważniejszy dział w branży motoryzacyjnej. Semicast publikuje listę największych dostawców tych rozwiązań.
Według Semicast Research ranking największych dostawców systemów infotainment przedstawia się następująco: Harman, Panasonic, Alpine, Bosch, Clarion i Continental. Tych sześciu producentów w 2015 roku odpowiadało łącznie za dwie trzecie rynku systemów dostarczających informacje i rozrywkę.

Najważniejszym trendem jest obecnie integracja smartfonów – dzięki CarPlay Apple’a i Android Auto Google’a urządzenia z iOS czy Androidem są w większości urządzeniami typu plug and play i nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji. Smartfon podłączany jest do systemu infotainment czy nawigacji przy użyciu Bluetooth, USB lub WiFi, a znane z kilkucalowege ekranu ikonki pojawiają się na wyświetlaczu samochodu i są sterowane przy pomocy ekranu dotykowego, głosu lub przycisków zamontowanych właśnie w samochodzie. Według Semicast Research właśnie maksymalizacja wykorzystania i integracji funkcjonalności tabletów i smartfonów w samochodzie to kierunek rozwoju tej branży. Według analityków firmy, liczba pojazdów, w których system infotainment będzie zintegrowany z urządzeniami mobilnymi wzrośnie z 1 mln sztuk w 2015 roku do 85 mln sztuk w roku 2022.

Takie podejście daje nowe możliwości rozwoju firmom Apple i Google. Producenci samochodów są tu bowiem tylko dostawcami interfejsów, a głównymi dostawcami technologii są właśnie ci dwaj giganci technologiczni.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1