reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lcro77 dreamstime.com Nauka | 29 kwietnia 2016

Lekki Motocykl Elektryczny tym razem dla policji

Studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej dostosują swój Lekki Motocykl Elektryczny do potrzeb policji.
LEM Bullet, przy którym właśnie rozpoczynają się prace konstrukcyjne, będzie dostosowany do potrzeb policji i innych służb mundurowych. 6 lipca wystartuje na międzynarodowych zawodach Smart Moto Challenge w Barcelonie, a jesienią zaprezentuje się w Moskwie.

W tym roku studenci mają skonstruować ekologiczny i ekonomiczny motocykl, który mógłby służyć miejscowej policji. – Musi być więc bardzo zwrotny, mieć duże przyspieszenie oraz zapewniać sprawne poruszanie się po mieście i to nie tylko po miejskich trasach, ale także parkach i bezdrożach – opowiada Piotr Mierzwak z KN PiRM.

Nad LEM-em Bullet pracuje 35 członków politechnicznego koła. Właśnie zakończyli fazę projektową i zaczęli konstruowanie motocykla. Wykonują już pierwsze części pojazdu i wkrótce zaczną spawanie ramy. - Pod względem konstrukcji będzie znacznie różnił się od naszego ubiegłorocznego modelu. Pracujemy także nad informatycznym narzędziem ułatwiającym pracę i zarządzanie motocyklami – mówi Piotr Mierzwak. – LEM będzie bowiem wyposażony w aplikację, dzięki której dyżurny na posterunku zobaczy, w jakiej części miasta znajduje się LEM i którędy jedzie. Będzie mógł także wysłać do policjanta informację o zgłoszeniu - np. włamaniu czy innej konieczności podjęcia interwencji. Taka informacja pokaże się na wyświetlaczu LEM-a razem ze szczegółami na temat najkrótszej drogi dojazdu, czasu, jaki zajmie dotarcie na miejsce, i innych funkcjonariuszach w okolicy. Kiedy policjant-motocyklista przyjmie zgłoszenie, wysyła potwierdzenie do dyżurnego i ten może śledzić jego drogę.

PiRM ma już na swoim koncie pierwsze miejsce zdobyte w Barcelonie – w 2014 r., gdy ich motocykl okazał się najlepszy spośród 11 pojazdów biorących udział w konkursie. Zespół zyskał wówczas uznanie m.in. za aplikację mobilną LEM-a, która przesyłała na telefon i stronę internetową aktualne informacje np. o zużyciu prądu czy prędkości pojazdu.Źródło: © Politechnika Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1