reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© lcro77 dreamstime.com Nauka | 29 kwietnia 2016

Lekki Motocykl Elektryczny tym razem dla policji

Studenci z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej dostosują swój Lekki Motocykl Elektryczny do potrzeb policji.
LEM Bullet, przy którym właśnie rozpoczynają się prace konstrukcyjne, będzie dostosowany do potrzeb policji i innych służb mundurowych. 6 lipca wystartuje na międzynarodowych zawodach Smart Moto Challenge w Barcelonie, a jesienią zaprezentuje się w Moskwie.

W tym roku studenci mają skonstruować ekologiczny i ekonomiczny motocykl, który mógłby służyć miejscowej policji. – Musi być więc bardzo zwrotny, mieć duże przyspieszenie oraz zapewniać sprawne poruszanie się po mieście i to nie tylko po miejskich trasach, ale także parkach i bezdrożach – opowiada Piotr Mierzwak z KN PiRM.

Nad LEM-em Bullet pracuje 35 członków politechnicznego koła. Właśnie zakończyli fazę projektową i zaczęli konstruowanie motocykla. Wykonują już pierwsze części pojazdu i wkrótce zaczną spawanie ramy. - Pod względem konstrukcji będzie znacznie różnił się od naszego ubiegłorocznego modelu. Pracujemy także nad informatycznym narzędziem ułatwiającym pracę i zarządzanie motocyklami – mówi Piotr Mierzwak. – LEM będzie bowiem wyposażony w aplikację, dzięki której dyżurny na posterunku zobaczy, w jakiej części miasta znajduje się LEM i którędy jedzie. Będzie mógł także wysłać do policjanta informację o zgłoszeniu - np. włamaniu czy innej konieczności podjęcia interwencji. Taka informacja pokaże się na wyświetlaczu LEM-a razem ze szczegółami na temat najkrótszej drogi dojazdu, czasu, jaki zajmie dotarcie na miejsce, i innych funkcjonariuszach w okolicy. Kiedy policjant-motocyklista przyjmie zgłoszenie, wysyła potwierdzenie do dyżurnego i ten może śledzić jego drogę.

PiRM ma już na swoim koncie pierwsze miejsce zdobyte w Barcelonie – w 2014 r., gdy ich motocykl okazał się najlepszy spośród 11 pojazdów biorących udział w konkursie. Zespół zyskał wówczas uznanie m.in. za aplikację mobilną LEM-a, która przesyłała na telefon i stronę internetową aktualne informacje np. o zużyciu prądu czy prędkości pojazdu.Źródło: © Politechnika Wrocławska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-1