reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 29 kwietnia 2016

Obroty Grupy Bosch w 2015 roku wyniosły rekordowe 70,6 mld EUR

Wraz z przejęciem całości udziałów dawnych spółek joint venture BSH Hausgeräte GmbH oraz Robert Bosch Automotive Steering GmbH, obroty Grupy Bosch wzrosły o prawie 22 mld EUR, tj. o 44%.
Z wyjątkiem sektora Industrial Technology, w 2015 roku wszystkie sektory biznesowe koncernu odnotowały dwucyfrowy wzrost i poprawiły swoje dochody. W związku z tym poprawiła się także sytuacja dochodowa całej Grupy Bosch, która osiągnęła w 2015 roku dochód przed odliczeniem podatków i odsetek (EBIT) w wysokości 4,6 mld EUR, zysk EBIT wyniósł odpowiednio 6,5%. W stosunku do poprzedniego roku EBIT zwiększył się o ok. 0,9 mld EUR tj. o 24%.

Koncern spodziewa się w 2016 roku wzrostu obrotów w przedziale 3 do 5% i dąży do osiągnięcia większej dynamiki wzrostu niż rynki, na których prowadzi. – Zamierzamy osiągać wzrost nie tylko dzięki sprzedaży innowacyjnych produktów, ale także innowacyjnych usług – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu Grupy. Celem strategicznym Bosch jest nie tylko oferowanie produktów, ale też usług dla świata zintegrowanego w internecie. W tym obszarze Bosch realizuje program „3S“ – (Sensors, Software, Services) obejmujący czujniki, oprogramowanie i usługi. – Usługi staną się integralną częścią naszej działalności, a każda sprzedaż sprzętu powinna skutkować sprzedażą uzupełniających go usług – powiedział Denner. Prezes podkreśla również szeroką dywersyfikację działalności Boscha. Przedsiębiorstwo będzie sukcesywnie rozszerzać aktualną ofertę usług we wszystkich czterech sektorach swojej działalności: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, Energy and Building Technology.Integralną częścią działalności usługowej Bosch jest też należąca do przedsiębiorstwa chmura obliczeniowa IoT Cloud. W 2016 roku w ramach własnej chmury obliczeniowej będzie działać ok. 50 aplikacji Bosch, natomiast od roku 2017 korzystanie z IoT Cloud zostanie udostępnione także zewnętrznym klientom jako usługa.

Na koniec 2015 roku Grupa Bosch zatrudniała na całym świecie 375 000 pracowników. W 2015 roku liczba zatrudnionych zwiększyła się o 17 600 osób. Głównymi regionami wzrostu zatrudnienia były Europa Środkowa i Wschodnia, Niemcy, region Azji i Pacyfiku oraz USA. W bieżącym roku Bosch planuje zatrudnić na całym świecie ok. 14 000 absolwentów szkół wyższych. Szczególnie poszukiwanymi pracownikami są programiści. Obecnie prawie co drugi wakat w firmie Bosch jest powiązany tematycznie z dziedziną oprogramowania.

© Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-2