reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alterfalter dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2016

Intel chce zmienić złącze jack na USB-C

Doskonale znane, ale też i relikt przeszłości – Intel będzie namawiał, by 3,5 mm złącze jack zniknęło ze smartfonów i komputerów.
Intel przygotowuje specyfikację audio dla złącza USB-C i nakłania do porzucenia tradycyjnego złącza jack. To złącze audio zna każdy – podłączamy do niego słuchawki do naszych smartfonów, tabletów i komputerów. Za pozostawieniem przemawia oczywiście olbrzymia popularność – jest niemal wszędzie – ale za to zamiana analogowego złącza typu jack na USB-C umożliwiłaby chociażby integrację w słuchawkach komponentów takich jak wzmacniacze czy układy DAC. Producenci mogliby też pójść krok dalej i zaimplementować w słuchawkach nowe funkcje, które w tej chwili są dostępne np. w elektronicznych opaskach.

Taka zmiana z pewnością nie będzie prosta, ale nawet jeśli niechętnie mielibyśmy rezygnować z technologii analogowej (specyfikacja ma przewidywać zresztą adaptery, dzięki którym nie musielibyśmy od razu przechodzić na sygnały cyfrowe), to w dobie miniaturyzacji możliwość zamontowania mniejszego złącza jest bardzo kusząca. A użytkownicy mogą się przygotowywać do zakupu nowych słuchawek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2