reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gingergirl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2016

Projekt badawczy TAURONA z dofinansowaniem unijnym

TAURON jest uczestnikiem konsorcjum, które przez trzy lata za 2,4 mln EUR będzie realizować innowacyjny projekt MOBISTYLE, wykorzystujący możliwości inteligentnego opomiarowania.

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie klientów do efektywnego korzystania z energii elektrycznej i cieplnej, podniesienie świadomości oraz zmiana złych nawyków w gospodarowaniu energią. W przedsięwzięcie, oprócz TAURON Polska Energia, zaangażują się TAURON Dystrybucja i TAURON Sprzedaż.
– W TAURONIE stawiamy na badania i rozwój oraz innowacje. Decyzja o dofinansowaniu projektu MOBISTYLE ze środków programu Horyzont 2020 jest potwierdzeniem, że nie są to wyłącznie plany, ale konkretne działania – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. strategii i rozwoju.
Projekt MOBISTYLE – którego pełna nazwa brzmi „Motywowanie użytkowników końcowych do zmiany zachowania przez zaangażowanie narzędzi ICT i usług informacyjnych dotyczy wykorzystania energii, środowiska wewnętrznego, zdrowia i stylu życia” – dotyczy rozwoju technologii i modeli biznesowych związanych z proaktywnym wykorzystaniem przez klientów energii elektrycznej, ciepła i chłodu. Jego celem jest zmiana zachowania klientów poprzez podniesienie ich świadomości przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. – Projekt w części, za którą odpowiedzialny jest TAURON, ma wykorzystywać infrastrukturę stworzoną w ramach obecnie realizowanej inicjatywy AMI+ Wrocław (Smart City Wrocław). W przedsięwzięcie zaangażuje się kilka podmiotów z naszej Grupy. Efekty zostaną wykorzystane przy opracowywaniu nowych lub ulepszonych produktów na bazie inteligentnego opomiarowania, oferowanych przez TAURON – wyjaśnia Jarosław Broda. Całkowity budżet projektu wynosi 2,4 mln EUR. Przedsięwzięcie jest dofinansowane w 70 proc. Projekt będzie realizowany przez międzynarodowe konsorcjum, którego liderem jest holenderska spółka Huygen Installatie. Efekty będą testowane w pięciu krajach. Czas realizacji inicjatywy to 36 miesięcy. MOBISTYLE będzie już drugim, po ICP4Life, projektem realizowanym przez TAURON Polska Energia z udziałem funduszy z programu Horyzont 2020. Dofinansowanie unijne otrzymała także inicjatywa TAURON Wydobycie realizowana wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa w ramach programu RFCS. Projekt CEReS ma na celu wprowadzenie wielu usprawnień technologicznych w celu zmniejszenia ryzyka związanego z produkowanymi odpadami pogórniczymi.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2020 00:12 V15.3.2-2