reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz wolczyk dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2016

Blisko 200 tys. inteligentnych liczników we Wrocławiu

Projekt AMIplus prowadzony przez TAURON Dystrybucja minął półmetek. Firma do lutego 2017 roku zainstaluje we Wrocławiu w sumie ponad 330 tysięcy inteligentnych liczników.
Projekt AMIplus Smart City Wrocław to największe tego typu jednorazowe wdrożenie systemu inteligentnego opomiarowania na terenie tak dużego miasta jak Wrocław. - Celem projektu jest dostarczenie klientom narzędzia do skutecznego monitorowania zużycia energii elektrycznej, a dla nas, jako spółki energetycznej, to kolejny krok do usprawnienia procesu dystrybucji energii elektrycznej, czyli miedzy innymi do szybszego lokalizowania i usuwania awarii, a tym samym do ograniczenia przerw w zasilaniu naszych klientów – mówi Robert Zasina, prezes TAURON Dystrybucja.

TAURON Dystrybucja instaluje we Wrocławiu średnio w ciągu miesiąca około 17 tysięcy liczników. W tych gospodarstwach domowy, w których nowoczesny system jest jużzainstalowany, klienci firmy mają dostęp do swoich danych mierzonych przez licznik poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych lub komputerze. - W ten sposób daliśmy klientowi narzędzie do sprawdzania zużycia energii elektrycznej w trybie dziennym, miesięcznym i rocznym - tłumaczy Mariusz Jurczyk, kierownik projektu AMI w TAURON Dystrybucja.

Montaż liczników we Wrocławiu zakończy się w lutym 2017 r. Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Źródło: © Tauron

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1