reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2016

Robotyczne sporty przyszłości

Światowa Federacja Sportów Przyszłości zorganizuje “pierwsze na świecie zawody sportowe, w których staną w szranki innowacyjne, futurystyczne technologie”.

Konkurencji ma być dziewięć: wyścigi samochodów autonomicznych, piłka nożna robotów, biegi robotów, wyścigi załogowych dronów, pływanie robotów, tenis stołowy robotów, zapasy robotów, wyścigi dronów i cybathlon. Trochę z nich już widzieliśmy, np. roboty Asimo grające w piłkę nożną – na tym filmie jest akurat jeden robot, ale grały już i całe zespoły, od lat są też rozgrywane mistrzostwa świata w piłce nożnej RoboCup). Pisaliśmy również o wyścigach dronów. A jak wygląda gra w ping ponga w wykonaniu robotów? Obejrzyjcie poniższy film.
Zorganizowanie robotycznych zapasów wydaje się być o wiele bardziej skomplikowane, ale, jak się okazuje, nie dla Japończyków, którzy niedawno zorganizowali 28. Turniej Zapasów Robo-One.
Najwięcej emocji może wywołać kategoria cybathlon. Będą w niej startować osoby niepełnosprawne, które konkurują ze sobą dzięki nowatorskim zautomatyzowanym technologiom wspomagającym. Zawodnicy będą zatem korzystać z egzoszkieletów, protez z elektroniką czy elektycznych wózków inwalidzkich. Prawdziwą ciekawostką może być turniej gier komputerowych sterowanych za pomocą ludzkiego mózgu. Jeśli jeszcze nie jesteście zainteresowani, to poniższy film prezentuje, co będzie działo się w Zurichu już w październiku tego roku.
Trzydniowe zawody będą organizowane co dwa lata. Udział w mistrzostwach wezmą osoby prywatne, firmy, placówki akademickie i centra badawcze z całego świata. Źródło: iq.intel.pl
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2020 00:12 V15.3.2-2