reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 kwietnia 2016

Robotyczne sporty przyszłości

Światowa Federacja Sportów Przyszłości zorganizuje “pierwsze na świecie zawody sportowe, w których staną w szranki innowacyjne, futurystyczne technologie”.
Konkurencji ma być dziewięć: wyścigi samochodów autonomicznych, piłka nożna robotów, biegi robotów, wyścigi załogowych dronów, pływanie robotów, tenis stołowy robotów, zapasy robotów, wyścigi dronów i cybathlon. Trochę z nich już widzieliśmy, np. roboty Asimo grające w piłkę nożną – na tym filmie jest akurat jeden robot, ale grały już i całe zespoły, od lat są też rozgrywane mistrzostwa świata w piłce nożnej RoboCup). Pisaliśmy również o wyścigach dronów. A jak wygląda gra w ping ponga w wykonaniu robotów? Obejrzyjcie poniższy film.Zorganizowanie robotycznych zapasów wydaje się być o wiele bardziej skomplikowane, ale, jak się okazuje, nie dla Japończyków, którzy niedawno zorganizowali 28. Turniej Zapasów Robo-One.Najwięcej emocji może wywołać kategoria cybathlon. Będą w niej startować osoby niepełnosprawne, które konkurują ze sobą dzięki nowatorskim zautomatyzowanym technologiom wspomagającym. Zawodnicy będą zatem korzystać z egzoszkieletów, protez z elektroniką czy elektycznych wózków inwalidzkich. Prawdziwą ciekawostką może być turniej gier komputerowych sterowanych za pomocą ludzkiego mózgu.

Jeśli jeszcze nie jesteście zainteresowani, to poniższy film prezentuje, co będzie działo się w Zurichu już w październiku tego roku.Trzydniowe zawody będą organizowane co dwa lata. Udział w mistrzostwach wezmą osoby prywatne, firmy, placówki akademickie i centra badawcze z całego świata.

Źródło: iq.intel.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1